WZROST MODELEK

Odpowiadamy na kierowane do agencji pytania o WZROST MODELKI

Kryteria kwalifikacji do pracy modelki w ostatnich latach podlegały modyfikacjom. O ile wcześniej czołowe agencje zachodnioeuropejskie i amerykańskie dość mocno trzymały się zasady, że dziewczyny chcące pracować w tym zawodzie powinny mieć między 175 a 182 cm wzrostu o tyle teraz ta reguła nie jest mocno przestrzegana. Coraz częściej na stronach internetowych liderów rynku można znaleźć modelki nie mierzące nawet 170 cm.

Zapytaliśmy ostatnio szefa scoutingu IMG Models – agencji powszechnie uważanej za wiodącą na świecie o to jak oni podchodzą dziś do kwestii wymiarów. Odpowiedział nam, że w istocie nie podchodzą do tego obecnie tak restrykcyjnie jak kiedyś. Najważniejsze dla nich są proporcje. I to chyba jest najważniejsza podpowiedź dla wszystkich tych dziewczyn, które marzą o karierach modelek.

Rozszerzając tę wypowiedź należy podkreślić, że dla kandydatek do tego zawodu doskonałe proporcje obejmują wszystkie elementy sylwetki. Pięknie zarysowane płytki, smukłe uda, ładnie zarysowane pośladki, kobieco wcięta talia, płaski brzuch, kształtny biust, wąskie ramiona, piękne dłonie, długa szyja i wiele jeszcze innych elementów podlegających ocenie prawdziwych ekspertów w dziedzinie modelingu musi jeszcze tworzyć razem wzięte znakomitą kompozycję.

Konkretyzując – jeśli ktoś chce spróbować swoich sił jako modelka i uważa, że dysponuje powyżej opisanymi cechami może dziś próbować aplikowania swoich zgłoszeń do agencji modelek mając wzrost pomiędzy 165 a 182 cm. Poniżej i powyżej tych granic współpraca z agencjami nie zdarza się. Trzeba jednak dodać, że dziewczyny mierzące od 165 do 172 cm nie mogą liczyć na tę samą liczbę prac co ich koleżanki o najbardziej uniwersalnych dla modelek wzrostach – od 173 Do 178 cm. Samo przyjęcie do agencji nie jest automatycznie gwarancją określonej liczby prac.

Do sesji e-commerce stanowiących obecnie najbardziej rozpowszechnioną formę zatrudniania modelek bardzo rzadko zatrudnia się je jeśli mierzą poniżej 170 cm. Trudno liczyć także na ich zaangażowanie do sesji grupowych gdyż zazwyczaj odstają wzrostem od wyższych koleżanek i kolegów. Nie znajdują one na ogół zatrudnienia przy zdjęciach rajstop, płaszczy czy też sukien gdyż ich producenci najchętniej angażują osoby wysokie. Trudniej jest im też z tego względu wyjechać na kontrakty do agencji na Zachód gdzie preferowane jest przyjmowanie modelek wyższych, mających możliwość pracowania we wszystkich zakresach a tym samym szybszego zwrotu wydatków związanych z ich przyjazdami.

Modelki niskie mogą starać się w pewnym stopniu wyrównywać swoje szanse swoją osobowością, perfekcją sylwetek i dodatkowymi umiejętnościami pośród których na pierwszy plan wychodzi aktorstwo. Coraz większa ilość filmowych form reklamowych jest dla nich szansą pokonania w ubieganiu się o prace swoich wyższych rywalek.